Historia

Towarzystwo Naukowe Doktorantów Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego zostało powołane dnia 26 listopada 2012 roku decyzją Prorektora ds. dydaktyki UJ Profesora Andrzeja Mani złożoną na ręce Reprezentanta doktorantów przy procedurze zakładania Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Historycznego Jakuba Rogulskiego.

W gronie doktorantów-założycieli Towarzystwa znaleźli się:

1. Jakub Rogulski
  2. Dominika Jasiak
  3. Piotr Kołpak
  4. Jakub Janik
  5. Marta Kargól
  6. Emilia Karpacz
  7. Ewa Kurak
  8. Anna Salamon
  9. Marcin Szymoniak
  10. Bartłomiej Wołyniec

Zgodnie ze Statutem Towarzystwa, pozytywnie zaopiniowanym w procesie rejestracji przez radcę prawnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, dnia 30 listopada 2012 roku odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym ukonstytuowały się władze i organy kontrolne Towarzystwa pierwszej kadencji w następujących składach:

Zarząd I kadencji:

1. Jakub Rogulski - prezes
  2. Piotr Kołpak - wiceprezes ds. organizacyjnych
  3. Dominika Jasiak - wiceprezes ds. naukowych
  4. Marek Wojnar - skarbnik
  5. Dominika Mazur - sekretarz

Komisja Rewizyjna I kadencji:

1. Marcin Jarząbek - przewodniczący
  2. Artur Goszczyński
  3. Jakub Kuciak

Sąd Koleżeński I kadencji:

1. Jakub Janik - przewodniczący
  2. Aleksandra Knapik
  3. Krzysztof Niweliński

W związku z rezygnacją mgr. Marka Wojnara z funkcji skarbnika Towarzystwa, decyzją Zarządu z dnia 18 czerwca 2013 roku, w dniu 1 lipca 2013 roku nowym skarbnikiem został mgr Piotr Kalicki.